Játékra hívjuk a kultúra szerelmeseit a magyar kultúra napján! A feladat: az alább felsorolt helyszíneken elrejtett Himnusz-részletek összegyűjtése és helyes sorrendbe állítása. A megfejtést január 23., vasárnap 12.00-ig lehet beküldeni a jatek@fehervariprogram.hu e-mail címre.

A helyes megoldást beküldők közül három szerencsést sorsolunk ki, akik színházi és balettelőadásra, múzeumba szóló belépőket, koncert- és mozijegyet kapnak ajándékba. A helyszíneken mini koncertek, kortárs táncelőadás vagy mese is várja a látogatókat adott időpontokban. A Szent István Király Múzeum kiállítóhelyei a nap folyamán ingyenesen látogathatók.

 

10.30-tól Hetedhét Játékmúzeum (Réber Gyűjtemény): Váradi Eszter Sára, a Vörösmarty Színház színművésze Lázár Ervin Szegény Dzsoni és Árnika című meséjét olvassa fel (Oskola utca 2.)

11.00 Új Magyar Képtár: Step and Style Studio táncosainak előadása (Megyeház utca 17.)

14.00 Országzászló téri épület: Varró János népzenész muzsikál az „Egy élet e tánc, melyben lélek a dal” – Pesovár Ferenc (1930–1983) emlékezete című kiállításban (Országzászló tér 1.)

15.00 Városi Képtár – Deák Gyűjtemény: Hámori Zsófia és Chikara Sugano, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar fuvolaművészeinek mini koncertje (Oskola utca 10.)

15.30 Barátság mozi: a habos kakaó mellett Mátay Korina és Schneider-Zaj Ákos, a Szabad Színház mesemondói fogadják mesével az Encanto című animációs filmre érkezőket (III. Béla király tér 1.)

16.00 Csók István Képtár: Kárász András és Valkó Béla, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar csellóduójának kiskoncertje az Egy európai magyar – Szabó Ákos életműkiállításában (Bartók Béla tér 1.)

17.00 Budenz-ház – Ybl Gyűjtemény: Harsányi Zsolt (fagott) és Dávid József (klarinét), az Alba Regia Szimfonikus Zenekar művészeinek kiskoncertje (Arany János u. 12.)

18.00 Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ: Mits Marci szaxofonozik a Közelebb 30-hoz című kiállításban (Fürdő sor 3.)

17.30–21.00 Fényfestés a Városháza homlokzatán (Városház tér)